Zalety wentylacji mechanicznej

ZDROWIE, komfort, wygoda i oszczędność energii

1. Zawsze właściwa ilość świeżego powietrza dla celów higienicznych.
Wentylacja mechaniczna umożliwia nam uzyskanie zawsze odpowiedniej wymiany powietrza w pomieszczeniach.
 Podczas nieobecności domowników wentylacja pracuje na minimalnym wydatku, podczas normalnego użytkowania na biegu średnim a w przypadku potrzeby szybkiego dostarczenia większej ilości powietrza na biegu najwyższym. Dostosowujemy wymianę powietrza do ilości i aktywności domowników, oraz do sposobu korzystania z kuchni i łazienek. Wydatek wentylacji może się zmieniać w trybie całkowicie automatycznym, bezobsługowym.
Nawet poprawnie działająca wentylacja grawitacyjna nie zapewni nam nigdy takiego komfortu. Jest albo nadmierna (np. zimą i podczas silnego wiatru) albo całkowicie przestaje działać  (np. latem przy bezwietrznej pogodzie).
Właściwa ilość świeżego powietrza i usuwanie Co2, nadmiernej wilgoci i szkodliwych substancji to lepsze samopoczucie domowników!


2. Dostarczane świeże powietrze jest filtrowane, a więc pozbawione w pyłków i kurzu.
Dom wyposażony w wentylację mechaniczną jest bardziej przyjazny dla alergików! W zależności od wymagań stosuje się fitry zgrubne klasy G3, G4 lub dokładne klasy F7. Można także zastosować ciągłe uzdatnianie nawiewanego powietrza za pomocą urządzeń wykorzystujących fotokatalizę dwutlenku tytanu.

3. Brak nieprzyjemnych zapachów w domu.
Powietrze jest nawiewane do pomieszczeń czystych (pokoje) a i usuwane z brudnych (kuchnia, łazienki, toalety, sień itp.). Wszystkie zapachy powstające w pomieszczeniach „brudnych” są natychmiast usuwane z budynku i nie przedostaną się do pomieszczeń „czystych”. Zobacz jak krąży powietrze w domu.

4. Brak niebezpiecznych dla zdrowia przeciągów.

Powietrze napływające do pomieszczeń ma temperaturę zbliżona do temperatury w nich panującej.Nie ma potrzeby wietrzenia poprzez otwieranie okien, a więc nie występują przeciągi ani nieprzyjemny napływ zimnego powietrza z zewnątrz.


5. Całkowity brak owadów.
Ponieważ nie trzeba otwierać okien, eliminujemy całkowicie problem dokuczliwych owadów- much i komarów.

6. Cisza w domu.
Ponieważ okna mogą być zawsze zamknięte, nie dociera do wnętrza domu uciążliwy hałas z zewnątrz.

7. Redukcja kosztów ogrzewania o 20-70%
W zależności od klasy energetycznej budynku zaoszczędzimy od 20% kosztów ogrzewania ( w budynkach starszych) poprzez 40-50% w budynkach energooszczędnych do nawet 70% w budynkach zbliżonych do standardu pasywnego.

8. Znaczne zwiększenie wartości domu (szczególnie w przyszłości).

 

Inwestycja w instalację wentylacji mechanicznej z rekuperacją zawsze się jednak zwróci!